Bardzo często, zanim ktoś się w coś zaangażuje, dokładnie sprawdza, czy faktycznie mu się to opłaca. Dlatego też, warto sobie zdawać sprawę z tego, że wielu ludzi szuka informacji na temat Avon, zanim ostatecznie zdecyduje się tam zarejestrować i podjąć z nimi współpracę, jako ich konsultant. Ale czy w ogóle warto się angażować w takie coś, czy można tutaj liczyć na ciekawy zarobek i odpowiednie gratyfikacje poza finansowe? Czy warto na Avon poświęcać swój czas?

Jakie są korzyści?

Jeżeli zastanawiamy się, czy faktycznie opłaca nam się zarejestrować w Avon, to warto przede wszystkim skupić się na korzyściach, jakie będziemy z tego mieli. Przede wszystkim, zostając konsultantem tej marki, będziemy mieli dostęp do wysokiej jakości kosmetyków, biżuterii i innych produktów, w atrakcyjnych cenach. Będziemy mogli liczyć na różne zniżki i rabaty, które sprawią, że będziemy za tego typu rzeczy płacić mniej, a to już pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Poza tym, wcześniej od innych będziemy wiedzieli o różnych nowościach i będziemy mieli możliwość ich zakupienia, a to oznacza, że będziemy mieli szansę prezentować trendy na najbliższy czas. Warto również zaznaczyć, że zyskamy możliwość udziału w różnego rodzaju programach lojalnościowych, w których będziemy mogli zdobywać nie tylko kosmetyki, ale także takie produkty jak: sprzęt agd, biżuteria wysokiej jakości, a nawet samochody czy wycieczki. No i oczywiście będziemy mieli możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, których wysokość będzie zależała od wysokości naszej sprzedaży. Im będzie ona większa, tym więcej będziemy mogli zarobić, a to oznacza, że przy odpowiednim zaangażowaniu, będziemy mogli dojść nawet powyżej 1000 zł co katalog, czyli co 3 tygodnie.

Zobowiązania?

Korzyści zdecydowanie zachęcają nas do rejestracji w Avon, ale obawiamy się obowiązków z tym związanych? Nie ma czego. Sami zdobywamy klientów, sami składamy zamówienie tak jak chcemy i kiedy chcemy, a do tego jeszcze wszystko odbywa się przez przyjaźnie przygotowaną stronę internetową, na której wszystko jest jasno i czytelnie przedstawione. Za zamówienie możemy płacić przy odbiorze paczki, albo po kilkunastu dniach, kiedy już rozdamy zamówienia i uzyskamy pieniądze od klientów. Co więcej, nie mamy obowiązku składania zamówienia co katalog, tak samo jak nie będziemy mieli narzuconego minimalnego progu sprzedaży, który musimy uzyskać. Sami decydujemy ile sprzedajemy, ile czasu poświęcamy na prezentację katalogu, jednak musimy pamiętać, że od tego będzie uzależniona kwota, jaką zarobimy. A co jeśli stwierdzimy, że jednak to nie dla nas, albo nie będziemy mieli czasu na składanie zamówień? Możemy zrezygnować bez żadnych problemów, bez żadnych kar i podobnie jak przy rejestracji, bez żadnych opłat.

Bycie konsultantem Avon to przede wszystkim same korzyści, a poza opłacaniem faktur w terminie, nie będziemy mieli praktycznie żadnych zobowiązań. Sami będziemy decydować, ile zamawiamy, ile zarabiamy i w jaki sposób pozyskujemy kolejnych klientów.