Zazwyczaj sukces w sprzedaży bezpośredniej, albo jego brak, zaczyna się od kwestii jak szybko pozyskamy pierwszych klientów i na ile będą oni wierni naszej osobie. Dlatego też, jeśli planujemy rozpocząć taką współpracę, w formie konsultanta Avon, albo właśnie ją rozpoczęliśmy, powinniśmy się skupić na pozyskaniu tych pierwszych klientów. Jeśli ich zdobędziemy, jeśli będą składali systematycznie zamówienia, to istnieje spora szansa, że później na spokojnie, łatwiej będzie nam zdobywać nowych klientów.

Od czego zacząć?

Nie ulega wątpliwości, że najłatwiej jest znaleźć klientów wśród osób, które znamy, dla których jesteśmy ważni. Co więcej, to właśnie oni niejednokrotnie okazują się być dla nas tymi najbardziej lojalnymi klientami. Dlatego też, warto pierwsze katalogi przedstawić rodzinie. Tej bliższej, ale także i tej dalszej jeśli tylko taką mamy możliwość. Warto wówczas zaprezentować najlepsze oferty, pokazać jakie produkty będą najlepsze na potrzeby ich skóry, tak aby jednocześnie pokazać, że faktycznie ich znamy i jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ich zapotrzebowanie, jeśli tylko zaczną składać u nas swoje zamówienia. Co więcej, pierwszych klientów warto również poszukiwać w gronie znajomych i przyjaciół, jak również współpracowników, jeśli dodatkowo pracujemy na etat. Może się okazać, że najpierw będą zamawiali z ciekawości, aby przekonać się, co konkretnie mamy im do zaoferowania, a kiedy przekonają się, że Avon oferuje produkty wysokiej jakości, zaczną zamawiać już na stałe.

Wyjdźmy też poza ten krąg

Jeżeli rodzina i znajomi poznali już naszą ofertę związaną z produktami Avon, to warto pójść dalej i szukać kolejnych osób. Może pani w poczekalni u lekarza, albo ogłoszenie na portalach społecznościowych prezentujące najlepsze oferty i zachęcające do ich zamawiania? Może warto zrobić pokaz w swoim domu, gdzie poprosimy te pierwsze osoby składające zamówienia, aby przyprowadziły ze sobą znajomych? Co więcej, może się okazać, że jeśli ci pierwsi klienci zaczną składać swoje zamówienia, jeśli będą z nich zadowoleni, to sami zaczną opowiadać o danych produktach swoim znajomym i zachęcać ich do składania u nas zamówień. Może się wówczas okazać, że trochę niezależnie od nas, siatka naszych klientów będzie się powiększała, co będzie się jednocześnie przekładało na ilość i wielkość zamówień, które będziemy składać w każdym katalogu.

Pozyskanie pierwszych klientów, w dodatku takich, którzy będą nam lojalni i zostaną z nami na dłużej, z pewnością jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie warto tych pierwszych klientów w pierwszej kolejności poszukiwać wśród najbliższych nam osób: rodziny, przyjaciół, współpracowników. To ich najlepiej znamy i odpowiednio będziemy potrafili im doradzić. A jeśli zdobędziemy już te pierwsze zamówienia, to wówczas będziemy mogli się zająć spokojnym poszukiwaniem kolejnych osób, które zaufają nam w kwestii kosmetyków i będą chciały skorzystać z tego, co mamy im do zaproponowania. Jednak te pierwsze osoby, zawsze są najważniejsze i to one pomagają ruszyć dalej.