Przewodnik po strefie Konsultantki Avon

Przewodnik po strefie Konsultantki Avon

Avon opiera się na sprzedaży bezpośredniej, a więc kontakcie osobistym na linii konsultant – klient. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że większość zamówień jest składana przez konsultantów przez internet. To oznacza, że muszą oni mieć do tego odpowiednio przygotowane miejsce, w którym będą mogli nie tylko przeglądać oferowane w danym katalogu produkty, ale również takie, gdzie będą składać zamówienie, przeglądać najlepsze propozycje dla nich, otrzymywać najważniejsze wiadomości związane z daną kampanią, ale również i te związane ze sprawami finansowymi. Takim miejscem niewątpliwie jest Strefa Konsultantki i praktycznie każdy, kto współpracuje z Avon i zajmuje się sprzedażą ich produktów, powinien się z nią dokładnie zapoznać.

Składanie zamówień w strefie konsultantki

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych, jeśli nawet nie najważniejszym miejscem w Strefie Konsultantki jest to, w którym składa się zamówienia. Wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę z górnego panelu, a następnie wprowadzać niezbędne dane, potwierdzić numer katalogu z którego chcemy złożyć zamówienie, wpisać poszczególne produkty które chcemy zamówić i ich liczbę, podać liczbę kolejnych katalogów które chcemy kupić. Dalej będziemy mieli możliwość przejrzenia oferty Demo i wybrania czegoś dla siebie, a jeśli będziemy potrzebować zamówienia próbek, aby obdarować nimi klientów, to również będziemy mogli je tam wybrać. W dalszym kroku wybierzemy miejsce dostawy i jej sposób, potwierdzimy swoje dane, zaznaczymy ilość klientów. Zostanie nam wyświetlona wiadomość odnośnie kwoty zamówienia i naszego zarobku. Ale to nie wszystko, co można znaleźć w tej strefie.

Przegląd strefy konsultantki

Poza tym, to w Strefie Konsultantki będziemy mieli wykazane wszystkie zamówienia, jakie składaliśmy w ostatnim czasie, to tam będziemy mieć pokazane wystawione faktury i będziemy mogli sprawdzić nasze konto finansowe, aby przekonać się, którą z nich trzeba jeszcze opłacić i w jakim terminie. To tam będzie formularz kontaktowy dla konsultantów i skrzynka z najważniejszymi wiadomościami, które będą odnosiły się do najbliższej kampanii, czy innych spraw związanych z Avon. Tam też będą wyświetlane aktualne oferty dla konsultantów, które pomogą im jeszcze więcej zaoszczędzić, jak i przedstawione zostaną różne oferty specjalne i produkty logo, które będą mogli zamówić. Co ważne, również w tym miejscu będą mogli znaleźć dla siebie szkolenia pozwalające sprzedawać więcej i mieć lepszy kontakt z klientami. Dodatkowo jeszcze będzie można obejrzeć wiele filmików odnośnie produktów, które się sprzedaje i możliwości korzystania z nich.

 

Tak naprawdę Strefa Konsultantki, to takie małe centrum dowodzenia. To tutaj są wszystkie najważniejsze informacje dla konsultantów, a to oznacza, że naprawdę dobrze powinni poznać to miejsce, tak aby mieć pewność, że zawsze gdy zajdzie taka potrzeba, oni bez problemów będą mogli znaleźć to co potrzebują. A ponieważ strona jest przyjazna i przejrzysta, to nawet początkujący konsultanci nie będą mieli problemów z poruszaniem się po niej.