Nie ulega wątpliwości, że konsultanci Avon zawsze szukają sposobu na to, aby zwiększyć swoje zamówienie. Chcą pokazać klientom, że ich znają, że wiedzą co się może im spodobać, a w ten sposób także przyczynić się do większych zarobków, jakie uzyskują. Jednak okres świąteczny, który wiąże się z obdarowywaniem bliskich osób powoduje, że te szanse na zwiększenie zamówienia są jeszcze większe. Dlatego też, warto robić wszystko, aby je wykorzystać, bo wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że faktycznie ten wzrost zostanie przez konsultantów odnotowany.

Prezentacja jest najlepsza

Avon odpowiednio wcześniej informuje swoich konsultantów, co będzie warte kupienia w kolejnym katalogu, to oznacza, że mają oni czas, aby się przygotować i dane produkty odpowiednio zaprezentować. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby w okresie świątecznym, tym bardziej prezentować różnego rodzaju produkty. Nie tylko te, które będą nowością, ale również te, które choć znane, to będą oferowane w przystępnej cenie. To oznacza, że warto mieć przy sobie próbkę danych produktów, tak aby klienci mogli je przetestować i przekonać się, że są one faktycznie warte swojej ceny. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że poza samą prezentacją, warto mniejsze próbki podarować klientom, tak aby nie zapomnieli o danym produkcie, jak również trzeba dopilnować, aby był on jak najlepiej oznaczony w katalogu, tak aby nie dało się go przegapić.

Bądźmy dobrym przykładem

Klienci bardzo często patrzą na to, z czego korzysta konsultant, bo jeśli on tego używa, to oznacza, że jest to naprawdę dobre. Dlatego tym bardziej w okresie świątecznym, warto postawić na różnego rodzaju produkty Avon, pokazywać że faktycznie jesteśmy z nich zadowoleni, że z nich korzystamy i sami ręczymy za ich świetną jakość. Warto też podkreślić, że w takim okresie świątecznym ludzie kupują więcej, bo chcą obdarować swoich bliskich, a to oznacza, że już wcześniej warto zacząć rozmowę, co by chcieli podarować, tak aby później, w odpowiedni sposób wyróżnić pasujące produkty. Im więcej ciekawych ofert, oferujących nie tylko niższe ceny, ale również ciekawe zestawy, przedstawimy w okresie świątecznym, tym większa będzie szansa, że ludzie naprawdę zwrócą na nie uwagę i co więcej, że zdecydują się na ich zakupienie, powiększając w ten sposób swoje zamówienie.

Koniecznie zobaczmy jak to wszystko wygląda, oglądajmy różnego rodzaju filmiki, pokazujące w jaki sposób możemy zwiększyć swoją sprzedaż w Avon. Im więcej tego wszystkiego będzie, tym z pewnością będzie większa szansa, że uda nam się powiększyć świąteczne zamówienia, tak aby osiągnęły one jak największe wartości, bo wówczas nasze zaangażowanie zostanie wynagrodzone odpowiednim zarobkiem. Ludzie w święta uwielbiają kupować różne rzeczy, nawet jeśli nie będą im one aż tak bardzo potrzebne. Warto to wykorzystać, zwracając uwagę klientów na różne produkty, zwłaszcza takie, które swoim wyglądem czy zapachem, będą wpływały na podtrzymywanie tej niesamowitej, świątecznej atmosfery.