Zazwyczaj jeśli chcemy poświęcić na coś swój czas, chcemy mieć pewność, że takie poświęcenie nam się opłaci, że coś na tym zyskamy, że naprawdę będzie to miało sens. Dlatego też, niejednokrotnie ludzie zanim zarejestrują się jako konsultant Avon, poszukują informacji o zarobkach jakie mogą tutaj otrzymać i o możliwościach jakie tutaj uzyskają. Im więcej się wie na ich temat, tym bardziej człowiek jest pewny, że podjął odpowiednią decyzję.

Wszystko zależy od sprzedaży

Przede wszystkim, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zarobki jakie uzyskuje się w Avon, zależą od naszego zaangażowania i sprzedaży jaką uzyskujemy w każdym katalogu. Taki katalog trwa przez 3 tygodnie, a więc tyle mamy czasu na złożenie jak największego zamówienia, które będzie przesuwało nas przez kolejne progi zarobkowe, a to oznacza, że będzie przysparzało nam coraz większych pieniędzy. Tych progów jest kilka i chociaż na tym najniższym możemy zarobić kilkanaście złotych, to przy najwyższym progu spokojnie możemy sięgnąć już nawet po 1000 zł i więcej, a to oznacza, że warto się postarać.

Nie tylko finansowo

Co więcej, chociaż najbardziej mogą do nas przemawiać konkretne kwoty pieniędzy, które będą zostawały w naszym portfelu dzięki wysokim zamówieniom, to jednak warto wiedzieć, że Avon to nie tylko wynagrodzenie finansowe. Jako konsultanci mamy możliwość kupowania nowości po znacznie niższej cenie. Dodatkowo jeszcze mamy do dyspozycji specjalny katalog dla konsultantów, w którym zamieszczone są produkty sporo przecenione, a dodatkowo jeszcze możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty. Może się okazać, że przy zamówieniu określonych produktów, za określoną cenę, uzyskamy na nie nawet 40% rabatu, a to oznacza, że o tyle więcej zarobimy w danym katalogu. Może też być tak, że za odpowiedni poziom zamówienia, będziemy mogli dostać za symboliczną złotówkę określony kosmetyk. Co więcej, proponowane są tutaj różnego rodzaju programy lojalnościowe, które sprawiają, że mamy możliwość zdobywać różne punkty i wymieniać je na konkretne nagrody, takie jak chociażby: miksery, tablety czy samochody.

Możliwość rozwoju

Warto też pamiętać, że im więcej zarabiamy, tym większą mamy szansę na awans w strukturach Avon. Wówczas nie tylko nasze zarobki będą większe, ale także będziemy mieli szansę na udział w różnego rodzaju kursach, konferencjach czy zagranicznych wyjazdach. Taka możliwość rozwoju też jest ważna, zwłaszcza że wyraźnie może się ona przełożyć na zwiększenie sprzedaży i nasze osiągnięcia. A Avon dodatkowo jeszcze nagradza najlepszych współpracowników poprzez telefony komórkowe czy samochody, więc naprawdę warto się starać.

Nasze zarobki będą zależały od naszego zaangażowania. To oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy co 3 tygodnie zarabiali od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto spróbować swoich sił w takiej sprzedaży, bo może się okazać, że będziemy mogli na niej naprawdę wiele zyskać i co więcej, też bardzo wiele się nauczyć. A wiedza tutaj zdobyta, może nam się przydać również w innych dziedzinach życia.