Jeżeli zajmujemy się sprzedażą, to z pewnością chcemy uzyskiwać jak najlepsze wyniki, zwłaszcza jeśli przekładają się one później na nasz zarobek. Nie inaczej jest w przypadku bycia konsultantem Avon i sprzedawania ich produktów. Dlatego też, warto sobie zdawać sprawę z tego, że okres świąteczny, kiedy to wszyscy obdarowują się prezentami, sprzyja uzyskiwaniu większego zarobku. Można wówczas tylko spisywać zamówienie od klientów, albo można także w delikatny sposób zachęcać ich do wydania większej ilości pieniędzy. Zwłaszcza, że w tym okresie pojawia się naprawdę wiele różnego rodzaju ofert cenowych, z których warto skorzystać.

Zaznaczajmy korzystne zestawy

W święta ludzie chcą wiedzieć, że ich prezenty są wyjątkowe, a to oznacza, że wielu z nich poszukuje zestawów, które będą pięknie opakowane i będą się idealnie nadawały na prezent. Dlatego też, warto przed pokazaniem katalogu, kolorowymi karteczkami zaznaczać najciekawsze oferty. Te, które mają najlepszą cenę i takie, które oferują w swoim zestawie najlepsze kosmetyki. Dodatkowo, możemy je opisać, zaznaczając dla kogo najlepsze będą dane kremy, jaki zapach przebija się przede wszystkim w danym perfumie, tak aby pomóc podejmować odpowiednie decyzje.

Łatwiej jest zyskać wyższy poziom

Musimy pamiętać, że wysokość zarobków konsultantów Avon, zależy od tego, jaki poziom sprzedaży uzyskują oni w danym katalogu. Oczywiście im jest on wyższy, tym większy jest taki zarobek. W okresie świątecznym ludzie chętniej wydają więcej pieniędzy przy zamówieniu, bo kupują nie tylko to, co potrzebują do codziennej pielęgnacji, ale również prezenty dla bliskich sobie osób. Dodatkowo, Avon poza kosmetykami oferuje również biżuterię, a to ułatwia podjęcie decyzji, że prezent ma być kupiony właśnie tam. Dlatego też, w okresie świątecznym, większość konsultantów Avon odnotowuje wzrost swojej sprzedaży, a więc i swoich zarobków. Nie ma najmniejszego problemu, aby na jednym katalogu zarobić wówczas 500 czy 600 zł, a musimy pamiętać, że Avon świątecznymi ofertami kusi już trochę wcześniej, co oznacza, że katalogów z tak dobrym zarobkiem, możemy mieć nawet 2 lub 3. Warto to wykorzystać, zaznaczając najciekawsze propozycje, wskazując najlepsze produkty i nowości, które mogą danemu klientowi przypaść do gustu. Może się wówczas okazać, że uzyskanie wysokiego zarobku, który będzie dochodził nawet do 1000 zł, naprawdę nie będzie takie trudne.

Trzeba się postarać

Warto stałym klientom pokazywać produkty, które są ich ulubionymi, a które obecnie są w atrakcyjnej cenie. Warto też zachęcać nowych klientów, pokazując im, że w Avon znajdą wszystkie upominki, jakie ich interesują, zwłaszcza jeśli wiążą się z biżuterią lub kosmetykami. Przy odrobinie wysiłku, może się okazać, że zwiększenie sprzedaży w okresie świątecznym nie będzie wcale takie trudne.

Okres świąteczny, to z pewnością jeden z najlepszych okresów dla konsultantów Avon, jeśli chodzi o zarobki. Jeśli tylko ktoś będzie potrafił to wykorzystać, to można być pewnym, że uda mu się uzyskać wysokie wynagrodzenie.