Chociaż Avon dla swoich konsultantów ma wiele różnych propozycji i daje im różnorodne możliwości, to nie można zaprzeczyć, że większość osób podejmuje z nim współpracę, bo chce sobie dodatkowo zarobić. Ci najlepsi, którzy mogą się wykazać naprawdę dużymi zamówieniami, mają szansę awansować w strukturach firmy i ze stanowiska konsultanta, przejść na stanowisko Lidera. Może się wówczas okazać, że będzie ono dawało nie tylko większe możliwości, ale także pozwoli więcej zarobić. Na co więc możemy liczyć, jeśli już staniemy się tym Liderem Avon?

Wiele zależy od zespołu

Na początek powinniśmy wiedzieć, że każdy Lider Avon stwarza swój zespół konsultantek i powinien dbać o to, aby cały czas się on rozrastał. Im więcej konsultantek, tym więcej zamówień, a co się z tym wiąże, tym większa ich wspólna wartość. A musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zarobki Lidera Avon uzależnione są właśnie od wysokości zamówień jego całego zespołu. Dlatego też, tak ważne jest to, aby cały czas nadzorował on pracę swoich konsultantek. Aby sprawdzał jakie mają zamówienia i czy nie brakuje im niewiele do przekroczenia kolejnego progu zarobkowego. Powinien także pilnować, aby wszystkie faktury były opłacane na czas, bo to również będzie wpływało na jego wynagrodzenie i na jego ocenę pracy. Dodatkowo sam Lider również powinien składać swoje zamówienia i nie powinien rezygnować z jak największej ich wartości, bo przecież przykłada się do sukcesu zespołu, a on na tym sukcesie zyskuje.

Co jeszcze otrzymujemy?

Zastanawiamy się, co jeszcze można zyskać, będąc na stanowisku Lidera Avon, poza większymi zarobkami, na które przede wszystkim pracują inni? Można zyskać możliwość udziału w konferencjach, na których będziemy mogli się spotykać nie tylko z innymi Liderami, ale także z najważniejszymi osobami w świecie Avon i biznesu. Dodatkowo będzie możliwość brania udziału w różnych szkoleniach, na których pokazane będzie chociażby to jak być menadżerem i jak kierować zespołem, a taka wiedza z pewnością przyda się też w innych aspektach życia. Będzie można mierzyć się z innymi Liderami, a dla tych najlepszych przygotowane są różnego rodzaju nagrody, takie jak: laptopy czy wycieczki w ciekawe miejsca. Nie mówiąc już o tym, że Lider ma dodatkowe zniżki na różne produkty, ze znacznym wyprzedzeniem otrzymuje kolejne katalogi, a do tego wszystkiego jeszcze może korzystać z produktów i ofert, które nie są dostępne dla zwykłych konsultantów.

Oczywistym jest, że praca Lidera Avon, wiąże się z większymi obowiązkami i wymaganiami, ponieważ musi on kierować zespołem innych ludzi, nadzorować ich pracę i pilnować, aby wszystko było robione na czas. Jednak prawda jest taka, że warto podjąć te dodatkowe zobowiązania, ponieważ gratyfikacje i te finansowe, i poza finansowe, naprawdę są warte tej pracy. Można na nich wiele zyskać, a jednocześnie satysfakcja, że potrafimy kierować innymi osobami, tak aby razem z nimi odnosić coraz większy sukces, z pewnością także będzie tutaj niezwykle ważna.